Międzynarodowe podia na Memoriale Tadeusza Pawlusiaka w Szczyrku

09:30, 31.05.2016 Mateusz Król

Sebastian-Colloredo-Zakopane

W minioną sobotę, na kompleksie skoczni w Szczyrku odbył się Memoriał Tadeusza Pawlusiaka, w którym udział wzięła oprócz polskich zawodników włoska kadra A pod wodzą Łukasza Kruczka oraz skoczkowie z Czech. W sumie odbyło się siedem konkursów w różnych kategoriach wiekowych.

Rywalizacje na skoczni HS-44 rozpoczęli najmłodsi zawodnicy z kadry Junior E. Ten konkurs wygrał Maciej Staszewski z klubu LKS Olimpia Goleszów, który w swoich próbach uzyskał 43 metry i 41 metrów (231.3 pkt.). Na drugim miejscu uplasował się Antoni Orawski z LKS Olimpia Goleszów (39,5 metra; 38,5 metra; 213.1 pkt.). Na najniższym stopniu podium stanął Tymoteusz Amilkiewicz (39 metrów; 38 metrów; 205.4 pkt.). Warto odnotować, że jeden z najmłodszych zawodników w stawce, zaledwie 8 - letni Tymoteusz Cienciała zajął czwarte miejsce, a do podium zabrakło mu tylko 0.7 pkt..

Na tej samej skoczni rywalizowali Juniorzy D. W tej kategorii najlepszy okazał się reprezentant Czech - Petr Vaverka (40 metrów; 43 metry; 231.1 pkt.). Na drugim miejscu konkurs zakończył Stanisław Majerczyk, który oddał skoki na odległość 40,5 metra oraz 42 metrów (229 pkt.). Trzeci był Jan Bukowski (40 metrów; 42,5 metra; 226.5 metra).

Po konkursach najmłodszych panów, przyszła pora na zawody dla młodziczek. W rywalizacji stanęło siedem zawodniczek. Najlepszą z nich okazała się reprezentantka klubu TJ Frenstat P.R. - Klara Ulrichova (39 metrów; 39,5 metrów; 215.7 pkt.), która pokonała swoją koleżankę z klubu - Anezkę Smahlikovą (36 metrów; 33 metry; 174.8 pkt.) o ponad 40 pkt.. Na trzecim miejscu uplasowała się Natalia Kobiela (34 metrów; 33,5 metra; 169 pkt.) z Zakopanego.

W kategorii Junior C triumfował Patryk Hutyra (66,5 metra; 73,5 metra) z łączną notą wynoszącą 220 pkt.. Drugi był Radek Selcer (66 metrów; 70 metrów; 210.2 pkt.). Adam Niżnik po skokach na 67,5 metra i 65 metrów musiał zadowolić się miejscem trzecim.

Zwyciężczynią w wśród Juniorek została Magdalena Pałasz, która w swoich próbach lądowała na 66 metrze i 67,5 metra (205.2 pkt.). Pokonała ona będącą na drugim miejscu Kingę Rajdę (64,5 metra; 67,5 metra) o 5.3 pkt.. Podium uzupełniła Joanna Szwab (68,5 metra; 68 metrów; 195.8 pkt.).

W kategorii Junior B mogli już wystartować zawodnicy narodowej kadry juniorów, którą od kwietnia przejął Maciej Maciusiak. Na pierwszym miejscu stanął Dawid Jarząbek, który dwukrotnie uzyskał odległość 71,5 metra (234.1 pkt.). Paweł Wąsek (70 metrów; 72,5 metra) do zwycięzcy stracił 5.6 pkt.. Trzecie miejsce zajął Tomasz Pilch (72 metry; 67 metrów; 219.8 pkt.).

Ostatnim konkursem rozgrywanym na skoczni HS77 w Szczyrku była rywalizacja zawodników w kategorii OPEN. To właśnie w tych zawodach, trener włoskiej kadry A - Łukasz Kruczek postanowił wystawić swoich podopiecznych. Warto przypomnieć, że włoscy skoczkowie przebywają aktualnie w Wiśle na zgrupowaniu. Konkurencje tą wygrał Sebastian Colloredo, który w swoich próbach szybował na 74,5 metra oraz 69,5 metra (233.8 pkt.). Na drugim stopniu podium uplasował się Artur Kukuła (72 metrów; 70 metrów), który do pierwszego miejsca stracił tylko 0.3 pkt.. Natomiast, na najniższym stopniu podium stanął Frederico Cecon po skokach na 74,5 metra i 68,5 metra (233.1 pkt.).