Menedżer Johaug: Ten sezon jest już dla Therese stracony

Therese-Johaug

Joern Ernst, menedżer Therese Johaug, jest zdania, że sezon 2016/2017 jest dla biegaczki stracony. Norweg opowiedział o swoich przypuszczeniach w rozmowie ze szwedzkim dziennikiem Expressen.

Joern Ernst, który współpracuje z Norweżką od niemal siedmiu lat, opowiedział na łamach szwedzkiego dziennika „Expressen” o ostatnich tygodniach swojego zawodowego życia i o obecnej sytuacji Therese Johaug. 49-latek przyznał, że był pod wrażeniem wytrzymałości psychicznej biegaczki. – Zawsze byłem pod wrażeniem wytrzymałości psychicznej Therese, ale siła, jaką ona pokazała po opublikowaniu wyniku badań zaimponowała mi jeszcze bardziej – mówi Ernst. – Ona cały czas trenuje i stara się realizować swój plan treningowy. Ostatnio nawet trenowała na śniegu w kilku różnych miejscach – dodaje.

Ernst cieszy się z tego, że jego podopieczna otrzymuje dużo wsparcia z różnych krajów, nie tylko z Norwegii. – Według szacunków aż jedna trzecia wszystkich życzeń pochodzi ze Szwecji. Szwedzcy fani wierzą w Therese i stoją za nią murem. To było i cały czas jest dla niej ważne – tłumaczy menedżer Johaug.

Norweg opowiedział także o swoich przewidywaniach co do dalszego rozwoju sytuacji i ewentualnych konsekwencjach decyzji. – Decyzja prawdopodobnie zapadanie w styczniu, ale teraz nie ma znaczenia czy to będą dwa, cztery, a może osiem miesięcy dyskwalifikacji, ten sezon jest dla Therese stracony. Ona z tym faktem już się pogodziła. Jeżeli kara będzie zbyt łagodna, to WADA i Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) już zapowiedziały apelacje. Jeżeli będzie jednak dłuższa niż rok, to apelację zgłosi Johaug – wyjaśnił Ernst.

Źródło: Expressen, PAP

Daniel Topczewski

Szef działu biegów narciarskich i biathlonu at Sportsinwinter.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.