ME w saneczkarstwie: Chmielewski/Kowalewski, Kuls i Kurowski z awansem do Pucharze Narodów

17:50, 04.01.2017 Kamil Karczmarek

Nasza reprezentacja w Pucharze Narodów wykorzystała 3 z 5 szans na awans do zawodów głównych mistrzostw Europy w Konigssee.

Problemów z awansem do jutrzejszych zawodów dwójek nie mieli Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Polska dwójka w "kwalifikacjach" zajęła 4. miejsce z czasem 51.588. Wygrali Austriacy Thomas Steu i Lorenz Koller, którzy uzyskali wynik 51.021. Na podium Pucharu Narodów stanęli także Ludwig Rieder i Patrick Rastner z Włoch oraz bracia Lukas i Antonin Broz z Czech.

Wyniki Pucharu Narodów dwójek

Ewa Kuls zajęła w Pucharze Narodów 5. miejsce. Czas naszej zawodniczki to 51.821. Oznacza to pewny awans do jutrzejszych zawodów. Niestety, kwalifikacji nie uzyskała Natalia Wojtuściszyn, która uzyskała przedostatni czas. Wygrała główna faworytka Tatiana Iwanowa z wynikiem 51.187. Rosjanka wyprzedziła Elizę Cauce i Miriam Kastlunger.

Wyniki Pucharu Narodów jedynek kobiet

Na 16. lokacie Puchar Narodów skończył Maciej Kurowski, który uzyskał czas 50.221. Niestety, będzie to jedyny Polak, który powalczy w piątek o jak najlepszy wynik. Mateuszowi Sochowiczowi do awansu zabrakło około pół sekundy. Polski saneczkarz zajął 26. pozycję. Ze zwycięstwa cieszył się Austriak David Gleirscher. Drugi był Toni Grafe, który nie wystartuje w zawodach głównych. Powodem jest to, że Grafe nie załapał się do reprezentacji Niemiec. Trzecie miejsce w Pucharze Narodów wywalczył Jonas Mueller.