ME w łyżwiarstwie szybkim: Zbigniew Bródka drugi na 500 metrów

21:14, 09.01.2016 Aneta Kosiura Aktualizacja: 21:20, 09.01.2016

Zbigniew-Bródka

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w wieloboju łyżwiarskim w Mińsku. Bardzo dobrze zaprezentował się Zbigniew Bródka, zajmując drugie miejsce na 500 metrów.

Na dystansie 500 metrów mężczyzn zwyciężył Rosjanin Denis Juskow, który ukończył bieg z czasem 36:23 sekundy. Drugie miejsce zajął reprezentant Polski Zbigniew Bródka, który stracił do zwycięzcy 0,23 sekundy.  Na trzecim miejscu uplasował się Konrád  Nagy (+ 0,25 sek.).  Na tym dystansie jeśli chodzi o reprezentantów Polski sklasyfikowany został jeszcze na miejscu 10. Piotr  Puszkarski (+0,53 sek.) oraz 16. Jan Szymański (+0,98 sek.).

Pełne wyniki mężczyzn na dystansie 500 metrów

W rywalizacji kobiet na 500 metrów najlepsza okazała się Ida  Njåtun kończąc wyścig z czasem 39:74 sekundy. Drugie miejsce zajęła Holenderka Antoinette  de Jong ze stratą 0,02 sekundy, a trzecia była Ireen  Wüst (+0,16 sek.). Jedyną reprezentantką Polski była siódma Natalia Czerwonka (+0,62 sek.).

Pełne wyniki kobiet na dystansie 500 metrów

Na dystansie 3000 metrów kobiet zwyciężyła Martina  Sábliková z czasem 4:03.79 sekundy. Tuż za nią uplasowały się dwie Holenderki Marije  Joling (+3,35 sek.) oraz Ireen  Wüst (+3,53 sek.). Najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką Polski była 10. Luiza Złotkowska (+12,89 sek.). Natomiast Natalia Czerwonka uplasowała się dwa oczka niżej ze stratą 14,41 sekundy.

Pełne wyniki kobiet na  dystansie 3000 metrów

Ostatni dystans na którym rywalizowali mężczyźni to dystans 5000 metrów. Dwa pierwsze miejsca zajęli Holendrzy, tym najwyżej sklasyfikowanym był Sven  Kramer z czasem 6:19.17 sekundy. Tuż za nim ze stratą 3,19 sekundy uplasował się Jan  Blokhuijsen. Trzecie miejsce wywalczył reprezentant Belgii Bart  Swings (+5,74 sek.). Najlepszym z Polaków był siódmy Jan Szymański (+15,26 sek.). Zbigniew Bródka zajął miejsce 15. (+23,63 sek.), a Piotr  Puszkarski był 19. (+32,60 sek.).