ME w biathlonie: Władimir Iliev ze złotym medalem w sprincie

15:37, 27.01.2017 Daniel Topczewski

fot: biathlonfans.com fot: biathlonfans.com

Władimir Iliev wywalczył złoty medal w konkurencji sprintu podczas mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju. Bułgar wyprzedził Rosjanina Aleksandra Łoginowa i swojego rodaka Krasimira Aneva. Najlepszy z Polaków ukończył zawody w siódmej dziesiątce.

Piątkowy sprint był bardzo udany dla reprezentantów Bułgarii. Władimir Iliev, pomimo jednej rundy karnej na drugim strzelaniu, wywalczył złoty medal biatlonowych mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju. Bułgar sukces zawdzięcza bardzo dobrej postawie na trzeciej pętli biegowej. Dzięki mocnemu tempu narzuconemu na ostatnich kilometrach Iliev finiszował z najlepszym rezultatem - 24:26,9. Drugie miejsce zajął Aleksander Łoginow, który dwa dni wcześniej triumfował w biegu indywidualnym.

Na trzecim stopniu podium stanął kolejny z reprezentantów Bułgarii, Krasimir Anev. 29-letni biathlonista, podobnie jak Łoginow, był bezbłędny na strzelnicy, ale nie imponował biegiem tak jak Iliev. Na czwartej pozycji sprint zakończył Andrejs Rastorgujevs. Łotysz spudłował dwukrotnie i do wyprzedzenia Aneva zabrakło mu zaledwie 0,6 sek. Piąty był Aleksiej Wołkow, a szósty Czech Tomas Krupcik.

Polacy po raz kolejny zawiedli. Najlepszy z reprezentantów gospodarzy, Łukasz Szczurek, był dopiero 62. ze stratą dwóch minut i 22 sekund. Na 83. miejscu sklasyfikowano Tomasza Ziębę, 87. rezultat zanotował Andrzej Nędza-Kubiniec, a 91. Grzegorz Guzik, który spudłował aż sześciokrotnie. Te wyniki oznaczają, że żadnego z naszych reprezentantów nie zobaczymy w biegu pościgowym.

Źródło: inf. własna