Maryna Gąsienica-Daniel Mistrzynią Polski w slalomie, Dubovska najlepszą Czeszką

15:50, 01.04.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 17:20, 02.04.2017

W Szpindletowym Młynie rozpoczęły się dziś Mistrzostwa Czech i Polski w narciarstwie alpejskim. Pierwszą konkurencją był slalom, w którym pierwsze miejsce zajęła Martina Dubovska zostając Mistrzynią Czech. Z Polek najlepiej spisała się Maryna Gąsienica-Daniel.

Po pierwszym przejeździe prowadziła Martina Dubovská, która po zakończeniu kariery przez Sarkę Strachovą będzie musiała przejąć rolę liderki reprezentacji Czech w slalomie. Dubovská osiągnęła solidną przewagę 1,95 sek. nad drugą zawodniczką - Marią Szkanową z Białorusi. Trzecie miejsce zajmowała Czeszka Kateřina Paulathová (+2,17 sek.). Maryna Gąsienica-Daniel była najlepszą z Polek i plasowała się tuż za czołową trójką, na pozycji czwartej ze stratą 2,29 sek. Na miejscu piątym klasyfikowana była Veronika Čamkova, na szóstym Tereza Kmochová, na siódmym Kateřina Kotrlová, a na ósmym Klara Pospišilová. Na miejscu 15. znajdowała się druga z Polek - Katarzyna Wąsek, na 19. Maria Łuczak, na 23. Magdalena Kłusak, na 30. Hanna Miśniakiewicz, na 40. Weronika Klimek, na 42. Oliwia Pohl. Nie ukończyły Maria Leonowicz, Aleksandra Malinowska, Karolina Pieprzak, Aleksandra Pluta, Julia Włodarczyk i Zofia Zdort.

Martina Dubovská i Maria Szkanowa utrzymały swoje pozycje zajmowane po pierwszym przejeździe, choć w drugim Szkanowa sporo odrobiła. Dubovska zachowała jednak przewagę w wysokości 0,49 sek. i wywalczyła Mistrzostwo Czech w slalomie. Na trzecią pozycję awansowała Tereza Kmochová (+3,30 sek.), która zdobyła srebrny medal. Nie zmieniła się pozycja w rankingu Maryny Gąsienicy-Daniel (+3,59 sek.). Pozostała ona na czwartym miejscu i zgodnie z oczekiwaniami została nową Mistrzynią Polski w slalomie. Właścicielką brązowego medalu Mistrzostw Czech została Veronika Čamkova sklasyfikowana na piątym miejscu (+3,89 sek). Szóste miejsce zajęła Klara Kašparová, siódme Klara Pospišilová, a ósme Nikolá Bubaková. Drugie miejsce wśród Polek zajęła Katarzyna Wąsek (+8,34 sek.) i wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski. Trzecią Polską medalistką została 17-letnia Maria Łuczak (+11,02 sek.). W łącznej klasyfikacji zawodów Wąsek uplasowała się na 14., a Łuczak na 17. pozycji. Na miejscu 20. została sklasyfikowana Magdalena Kłusak, na 22. Hanna Miśniakiewicz, na 32. Oliwia Pohl i na 33. Weronika Klimek. Dla Maryny Gąsienicy-Daniel jest to pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski w slalomie. Rok temu była druga za Sabiną Majerczyk, która w tym roku nie startuje z powodu kontuzji.