Maryna Gąsienica-Daniel druga w Mistrzostwach Niemiec w GS i z najlepszymi FIS punktami w karierze

19:47, 24.03.2017 Marek Cielec

W poprzednim tygodniu zakończył się Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, jak również Puchar Europy. Koniec marca dla większości zawodników nie jest jeszcze czasem wakacyjnym, a wiele krajów organizuje w tym okresie krajowe mistrzostwa. Dziś w Bieschofswiesen odbyły się zawody w slalomie gigancie w ramach Mistrzostw Niemiec, w których drugie miejsce zajęła reprezentantka Polski - Maryna Gąsienica-Daniel.

Najlepszą zawodniczką w slalomie gigancie na Mistrzostwach Niemiec była Susanne Weinbuchner. Niemka pokonała dziś Polkę o 0,08 sek. Maryna Gąsienica-Daniel w ostatnim czasie coraz częściej pokazywała, że możliwości ma naprawdę spore. Dziś Gąsienica-Daniel po raz pierwszy w karierze zdołała uzyskać FIS punkty na poziomie poniżej 10. Wynik jaki uzyskała dziś Polka to dokładnie 9,94 FIS punktów. Na trzecim miejscu zawody ukończyła Chorwatka Leona Popović, która do Niemki straciła dziś ponad pół sekundy (+0,52 sek.). Czwarte miejsce zajęła Holdenerka Adriana Jelinkova. Srebrny medal mistrzostw Niemiec zdobyła utalentowana juniorka Lucia Rispler (+0,62 sek.), a brązowy Patricia Dorsch (+1,27 sek.). W zawodach nie startowała najlepsza niemiecka gigancistka - Viktoria Rebensburg, która wczoraj startowała w Mistrzostwach Europy funkcjonariuszy służby celnej i wojskowych.