Martti Nomme mistrzem Estonii

Martti Nomme w miniony weekend został nowym mistrzem Estonii w skokach narciarskich. Wśród kobiet tytuł wywalczyła Annemarii Bendi.

Wygrana Nomme w mistrzostwach kraju nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Młody Estończyk ma za sobą udane starty w Pucharze Kontynentalnym i LGP, gdzie niedawno zdobył pierwszy punkt w klasyfikacji generalnej. Na normalnej skoczni w Otepaeae (K-90) w pierwszej serii uzyskał 94,5 metra, co dało mu pewne prowadzenie. W drugiej rundzie lądował 5 metrów bliżej, ale pozwoliło to na złoty medal z notą 234,5 punktu. Tuż za nim znalazł się Kristjan Ilves (90 m; 89,5 m; 225 pkt), a podium uzupełnił Rauno Loit (89,5 m; 86,5 m; 215,5 pkt).

Annemarii Bendi znokautowała swoje rywalki w czempionacie Estonii, jej przewaga nad drugą zawodniczką wyniosła 87 punktów. Notę 164 punkty dały jej skoki na odległości 80 i 75 metrów. Druga była Triinu Hausenberg (59 m; 57,5 m; 77 pkt) a trzecia Sandra Sillaste (54,5 m; 53,5 m; 55 pkt). Ostatnie, czwarte miejsce przypadło Airiin Pikk (51 m; 53 m; 47,5 pkt).

Źródło: Skijumping.pl