Martin Johnsrud Sundby: „Northug może być naprawdę mocny”

Niespełna dwa tygodnie pozostały nam do inauguracji olimpijskiego sezonu w biegach narciarskich. Na powrót do formy tej zimy liczy Petter Northug. – Może być znów mocny – potwierdza zdobywca kryształowej kuli w minionym sezonie Martin Johnsrud Sundby.

Petter Northug to jeden z najlepszych biegaczy narciarskich ostatnich lat, ale miniony sezon zimowy nie był dla niego, najdelikatniej mówiąc, udany. W klasyfikacji generalnej Norweg zajął dopiero 65. miejsce. Teraz liczy na powrót do formy. – Northug może być naprawdę mocny – wierzy w kolegę z kadry Martin Johnsrud Sundby, zdobywca kryształowej kuli za miniony sezon. – Zdziwię się, jeśli będzie inaczej. Musi się podnieść po ostatnim sezonie.  – dodawał.

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych biegaczy będzie chciał pokazać się z dobrej strony już podczas pierwszych zmagań w Ruce. – Na pewno udział weźmie w dwóch z trzech planowanych wyścigów – mówi trener Pettera Stig Rune Kveen. – Oczekiwania wobec Pettera są duże. Presja rośnie, ale jest ona pozytywna, taka, jaką on lubi – dodawał szkoleniowiec.

Źródło: Dabladet.no

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.