Marit Bjoergen z kolejnym złotym medalem mistrzostw Norwegii

17:39, 04.02.2017 Daniel Topczewski Aktualizacja: 17:39, 04.02.2017

fot: fasterskier.com fot: fasterskier.com

Marit Bjoergen wygrała bieg łączony 7,5 + 7,5 kilometra podczas mistrzostw Norwegii w Lygna. Norweżka wyprzedziła Maiken Caspersen Fallę i Heidi Weng.

Marit Bjoergen w skiathlonie udowodniła, że jej forma idzie we właściwym kierunku. Norweżka dwa dni temu wywalczyła złoty medal w biegu na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym, a dziś nie dała swoim rywalkom żadnych szans w biegu łączonym. 36-latka już po części rozgrywanej klasykiem mogła być niemal pewna kolejnego zwycięstwa. Bjoergen wyruszyła na dwie ostatnie pętle z kilkudziesięcioma sekundami zapasu, który jeszcze powiększyła. Ostatecznie Norweżka minęła linię mety z czasem 38:40,7. Drugie miejsce zajęła Maiken Caspersen Falla, która dzień wcześniej zdobyła złoty medal w sprincie.

Trzecia była Heidi Weng. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata przegrała sprinterski finisz z Fallą. Na czwartym miejscu dobiegła Ragnhild Haga, a na piątym Marthe Kristoffersen.

Bieg łączony mężczyzn na dystansie 15 + 15 kilometrów wygrał faworyt Martin Johnsrud Sundby. Norweg wyprzedził Niklasa Dyrhauga i Didrika Toensetha. Blisko medalu był Sjur Roethe, ale przegrał on rywalizację ze swoimi rodakami na finiszu. Pozostali biegacze ponieśli większe straty. Piąty zawodnik pojawił się na mecie minutę po zwycięzcy.

Dopiero 23. był Petter Northug, który stracił do Sundby`ego trzy minuty.