Mario Seidl i Franz-Josef Rehrl mistrzami Austrii w kombinacji norweskiej

10:43, 16.10.2016 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 10:44, 16.10.2016

W czwartek i w sobotę rozgrywane były zawody o mistrzostwo Austrii w kombinacji norweskiej. Na dużej skoczni zwyciężył Mario Seidl, a na normalnym obiekcie najlepszy był Franz-Josef Rehrl.

W zawodach nie wystartowała cała czołówka austriackiej kombinacji norweskiej. Zabrakło przede wszystkim Bernarda Grubera, który został ojcem. Poza tym kontuzjowany jest Lukas Klapfer, a z przeziębieniem walczy Phillip Orter. Jako pierwsze odbyły się zawody na dużym obiekcie w Bischofshofen zakończone biegiem na 10 kilometrów. Na skoczni najlepszy był Mario Seidl, który skoczył na odległość 138 metrów. Do tego Seidl dostał najwyższe noty od sędziów spośród wszystkich zawodników. Cztery metry bliżej od lidera po skokach osiągnął David Pommer. Przełożyło się to na sporą, bo aż 33-sekundową stratę do Mario Seidla. Trzeci po skoku na długość 129 metrów był Franz-Josef Rehrl, który na trasę biegu wyruszył minutę i sekundę za Seidlem i tylko 2 sekundy przed Wilhelmem Deniflem.

Na trasie biegu na nartorolkach Seidl nie miał sobie równych. Austriacki kombinator zwyciężył z czasem 22:43.7 z ponad minutą przewagą nad rywalami. O drugie miejsce zamierzał walczyć Franz-Josef Rehrl, który najpierw uciekł rywalom sklasyfikowanym za nim po skoku. Przez cały dystans Rehrl niwelował stratę do Pommera, jednak nie udało mu się dogonić swojego rówieśnika. David Pommer wywalczył srebrny medal, a Franz-Josef Rehrl zdobył brązowy krążek.

Wyniki po serii skoków

Końcowe wyniki

Dwa dni później w Eisenerz bohaterowie byli tacy sami co w pierwszej części zawodów. Tym razem w roli głównej znalazł się Franz-Josef Rehrl, który wygrał konkurs skoków z wynikiem 103,5 metra. Metr bliżej skoczył David Pommer, którego próba została oceniana przez sędziów tak samo jak skok Rehrla na 55,5 punktów. Najdalej skoczył Mario Seidl (104 metry), tylko że za swój występ dostał tylko 51,5 punktów od jury. Różnice przed biegiem były bardzo niewielkie, Pommer tracił 9 sekund, a Seidl 11 s. To jednak nie przeszkodziło Rehlrowi w wywalczeniu tytułu. Chociaż pokonał on Mario Seidla na końcowych metrach. Na trzecim miejscu na mecie zameldował się ze stratą 7 sekund David Pommer.

źródło: fis-ski.com