Majerczyk i Dziedzic w drugiej dziesiątce pucharów kontynentalnych

Dziś w Nowej Zelandii w Coronet Peak Sabina Majerczyk i Anna Kolasa wzięły udział w kolejnych zawodach Pucharu Australii i Nowej Zelandii w narciarstwie alpejskim. Po wczorajszym wysokim miejscu Sabiny tym razem było już nieco gorzej. Natomiast w Pucharze Ameryki Południowej zaprezentował się Andrzej Dziedzic.

W poniedziałkowym slalomie gigancie w Coronet Peak w walce o czołowe pozycje liczyły się wyłącznie Norweżki i Austriaczki. Tylko te dwie nacje miały swoje przedstawicielki w najlepszej dziesiątce. Zwyciężyła Mina Fuerst Holtmann (Norwegia) pokonując o 0.18 s drugą w klasyfikacji końcowej Austriaczkę Stephanie Brunner. Trzecia była rodaczka dzisiejszej triumfatorki – Lotte Smiseth Sejersted (+0.49 s). Sabina Majerczyk została sklasyfikowana na 13. pozycji – tak samo jak w sobotnim slalomie. Anna Kolasa nie ukończyła pierwszego przejazdu.

Pełne wyniki – Coronet Peak

W chilijskim ośrodku narciarskim La Parva Andrzej Dziedzic uplasował się na 18. miejscu w slalomowych zawodach południwoamerykańskiego pucharu kontynentalnego. Uzyskał on wynik o +4.04 s gorszy od Stefana Hadalina (Słowenia), którego nie był w stanie pokonać żaden z rywali.
Drugie miejsce zajął Armand Marchant (+0.48 s) z Belgii, a trzecie Chorwat Natko Zrncic Dim (+1.10 s).