Maciej Maciusiak optymistycznie. „Myślę, że do zimy spokojnie zdążymy”

Maciej Maciusiak po mistrzostwach Polski w Szczyrku optymistycznie podsumował sezon letni w wykonaniu swoich podopiecznych. Zdaniem naszego szkoleniowca, można być spokojnym o formę zaplecza polskich skoków przed zimą. 

Trener Maciusiak jest spokojny o formę sportową poszczególnych zawodników. Są jednak zawodnicy, których czeka jeszcze sporo pracy, aby zimą prezentować wysoką formę. Takim jest chociażby Aleksander Zniszczoł, który w ostatnim czasie nie prezentuje najwyższej formy. – Bardzo udany początek lata. Po urlopie skakał trochę gorzej. Teraz pracuje nad tym, aby zimą skakać jak najlepiej. Myślę, że do zimy spokojnie zdążymy – powiedział nam Maciusiak podczas mistrzostw Polski w Szczyrku.

Kolejnym zawodnikiem, którego czego mnóstwo pracy jest Bartosz Czyż. To młody i utalentowany 20-letni skoczek, który jednak drugi sezon z rzędu skacze słabiej. Trener Maciusiak wymienił przyczyny krótszych skoków naszego sportowca. –  Bartek pracuje nad tym, aby nabrać trochę wagi, by zimą skakać na dłuższych nartach. Popełnia jeszcze błędy techniczne. Zmieniły się parametry, aby wystartować w zawodach, musi mieć bardzo krótkie narty. Na pewno jego dobry skok z konkursu drużynowego dał mu dużo radości. Zadajemy sobie sprawę, że zostało mu jeszcze dużo pracy. Już na treningach Bartkowi zdarzały się takie skoki jak ten oddany w drużynowym konkursie – mówił Maciusiak.

Teraz kadra B Maciusiaka odbywa zgrupowanie we włoskim Predazzo wspólnie z pozostałymi kadrami szkoleniowymi. Następnym etapem przygotowań będą skoki na torach lodowych, a przed inauguracją Pucharu Świata skoczkowie oddadzą jeszcze pierwsze próby na śniegu.

Materiał przygotował:
Franciszek Damboń

Jedna myśl na temat “Maciej Maciusiak optymistycznie. „Myślę, że do zimy spokojnie zdążymy”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: