LPK w Oslo: Daniel-Andre Tande najlepszy w drugim konkursie

DSC_7909-KopiowanieZwycięstwem Daniela-Andre Tande zakończył się dzisiejsze zmagania skoczków narciarskich w LPK w Oslo. Prowadzący po pierwszej serii Maciej Kot, ostatecznie został sklasyfikowany na trzecim miejscu.

Daniel-Andre Tande uzyskiwał dzisiaj odległości 104 i 102 metry, co dało mu łączną notę 247,7 punktu. Dzisiejszy triumf pozwolił, aby Tande objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce Fredrika Bjerkeengena pokazuje, że ten weekend należał do Norwegów. Fredrik skakał dzisiaj 98,5 m oraz 104,5 m i stracił do swojego rodaka 2 punkty. Prowadzący po pierwszej serii Maciej Kot nie poradził sobie z trudnymi warunkami i po skokach na odległości 105 oraz 94,5 metra, został sklasyfikowany na trzecim miejscu.

W czołowej dziesiątce znalazło się także dwóch innych naszych reprezentantów. Stefan Hula (102 m; 101,5 m; 240,6 pkt) zakończył zmagania na 7. pozycji a Dawid Kubacki (99 m; 100 m; 232,1 pkt) był 9. Na 21. miejscu zameldował się Aleksander Zniszczoł( 94,5 m; 91,5 m; 105,3 pkt), a na 26 miejscu sklasyfikowany został Krzysztof Biegun (91 m; 89 m; 103,8 pkt). Do drugiej serii nie awansował Bartłomiej Kłusek (50 miejsce; 86 metrów; 89,4 pkt). Za tydzień finał Letniej Grand Prix, a ostatnie zawody COC już za dwa tygodnie w Klingenthal.