LPK w Kuopio: Triumf Pograjca. Kantyka na piątym miejscu

SAM_4756Reprezentant Słowenii – Andraz Pograjc, wygrał dzisiejszy konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuopio. Przemysław Kantyka, który okazał się najlepszym polakiem, zajął piąte miejsce.

Andraz Pograjc po skokach na 126,5 metra i 128,5 metra (246.1 pkt.) zapewnił sobie zwycięstwo w ostatnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Kuopio. Wyprzedził on, będącego na drugim miejscu Tima Fuchsa (126 metrów; 122 metry; 236.6 pkt.). Na najniższym stopniu podium stanie wczorajszy zwycięzca zawodów – Florian Altenburger (123,5 metra; 123,5 metra; 234.2 pkt.).

Anze Lanisek pomimo dalekich lotów (skok w drugiej serii podparty) na 136 metr i 133 metr (231.2 pkt.) musi się zadowolić czwartym miejscem.

Tuż za Laniskiem uplasował się reprezentant Polski – Przemysław Kantyka. W swoich próbach uzyskał odległości: 118,5 metra w pierwszej serii i 120,5 metra w drugiej (221.3 pkt.). W sumie w serii finałowej wystartowało czterech Polaków. Na miejscu 16 sklasyfikowany został Krzysztof Leja (116 metrów; 113 metrów; 196.3 pkt.). Adam Ruda (111,5 metra; 103,5 metra; 171.5 pkt.) i Stanisław Biela (104 metry; 101,5 metra; 153.6 pkt.) zajęli odpowiednio 26 i 29 miejsce.