LPK w Kranju: Timi Zajc i Jewgenij Klimow wygrywają inauguracyjny konkurs. Maciej Kot na czwartym miejscu

19:49, 05.07.2019 Agnieszka Białek Aktualizacja: 09:52, 06.07.2019

Reprezentant gospodarzy - Timi Zajc wygrał ex aeuquo z Jewgenijem Klimowem pierwszy konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego, który został rozegrany w Kranju. Na najniższym stopniu podium stanął Pius Paschke.

W Kranju zakończył się właśnie pierwszy konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Na najwyższym stopniu podium stanęli ex aeuquo Słoweniec - Timi Zajc i Rosjanin - Jewgenij Klimow. Reprezentant gospodarzy w swoich próbach uzyskał 103 metry w pierwszej serii i 107 metrów w drugiej. Klimow może się pochwalić rezultatami wynoszącymi 105 metrów w obydwu rundach. Obaj panowie zdobyli łącznie 294.4 pkt, co pozwoliło zająć w zawodach pierwsze miejsce. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Pius Paschke, który oddał skoki na odległość 107 metrów i 104 metry.

Pechowe czwarte miejsce w inauguracyjnym konkursie zajął Maciej Kot, któremu do podium zabrakło tylko 1.9 pkt. Reprezentant Polski zajął tą pozycje po skokach na 105,5 metra i 102,5 metra. Piąty był prezentujący niezłą formę sportową - Peter Pevc (99,5 metra; 106 metrów). Szóste miejsce przypadło Keiichi Sato, który lądował na 108 metrze oraz 102 metrze. Japończyk po pierwszej serii prowadził, jednak jego bardziej doświadczeni rywale w finale poradzili sobie lepiej.

Andrzej Stękała (101 metrów; 104 metry) i Aleksander Zniszczoł (102 metry; 100 metrów) zajęli odpowiednio miejsca 15 oraz 19. Tomasz Pilch uzyskiwał odległości wynoszące 98,5 metra i 97 metrów, co dało mu pozycję 28. Niestety, zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon został Klemens Murańka w pierwszej serii konkursowej.

Pełne wyniki konkursu

W klasyfikacji generalnej cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego, po 100 pkt. otrzymali Jewgenij Klimow i Timi Zajc. Trzeci jest Pius Paschke z 60 pkt., a czwarty Maciej Kot liczbą 50 pkt. na swoim koncie. Jutro kolejne zmagania na skoczni w Kranju. Początek pierwszej serii zapowiedziany jest na godz.: 9:30.