LPK w Kranju: Drugie zwycięstwo Klimova, Kot w czołowej piątce

11:39, 06.07.2019 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 12:02, 06.07.2019

Jewgienij Klimow odniósł drugie zwycięstwo w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju. Drugie miejsce zajął najlepszy z reprezentantów gospodarzy Timi Zajc, a trzecie Pius Pachke. Najlepszy z Polaków Maciej Kot uplasował się na piątej pozycji.

Po pierwszej serii drugiego konkursu cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego wydawało się, że z triumfu cieszyć się będzie reprezentant gospodarzy. Timi Zajc po skoku na odległość 112,5 m i świetnych notach miał przewagę wynoszącą 7,1 pkt nad drugim Jewgienijem Klimowem (uzyskana odległość 112 metrów). W finałowej części zawodów Rosjanin jednak potrafił odrobić wszystkie straty do Słoweńca dzięki rewelacyjnemu skokowi na odległość 116 metrów. Ostatecznie to Klimow wygrał drugie starcie w Kranju, zaś Zajc, który wczoraj odniósł triumf ex aequo z Jewgienijem, stracił do niego 0,4 punktu. Na podium początkowo widniało nazwisko Tilena Bartola, ale reprezentant gospodarzy został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy strój. Ostatecznie trzecie miejsce zajął nie Słoweniec, a Niemiec Pius Paschke. Jego strata do zwycięzcy wyniosła 17 punktów. Na czwartej lokacie został sklasyfikowany Japończyk Naoki Nakamura.

Piąte miejsce zajął najlepszy z reprezentantów biało-czerwonych Maciej Kot. Polak, zajmujący siódmą lokatę po pierwszej części zmagań, skoczył dalej w drugiej serii (odpowiednio 101,5 i 106 metrów) i przesunął się o jedną pozycję (ostatecznie o dwie dzięki dyskwalifikacji Bartola). W dziesiątce znaleźli się również Keiichi Sato, Peter Prevc, Clemens Leinter, Shohei Tochimoto i ex aequo Anze Lanisek oraz drugi z Polaków Aleksander Zniszczoł. W drugiej dziesiątce natomiast zawody w słoweńskim Kranju ukończyło jeszcze dwóch Polaków - Klemens Murańka był czternasty, a Andrzej Stękała piętnasty.