LPK w Klingenthal: Tilen Bartol wygrywa, tylko Murańka i Zniszczoł punktują

12:06, 01.10.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 15:18, 01.10.2017

Tilen Bartol wygrał finałowy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Klingenthal. Tylko dwóch Polaków wywalczyło punkty.

Tilen Bartol prowadził już po pierwszej serii konkursowej, w której skoczył aż 146 metrów. To był absolutny nokaut, bo żaden inny zawodnik nie przekroczył nawet punktu HS usytuowanego na 140. metrze. W drugiej rundzie Słoweniec uzyskał metr krótszą odległość, ale i tak pewnie zwyciężył. Drugi Timi Zajc (138,5 m; 143 m) stracił do swojego rodaka 18,4 punktu. Na trzecim stopniu podium stanął Joachim Hauer (133,5 m; 137 m). Vincenta Descombes Sevoie zajął tym razem miejsce tuż za podium a piąte miejsce przeznaczone było dla Richarda Freitaga.

Tylko dwóch reprezentantów naszego kraju znalazło miejsce w czołowej trzydziestce. Zwycięzca całego cyklu Klemens Murańka po skokach na 135 oraz 130,5 metra został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. Aleksander Zniszczoł był 26. (130,5 m, 128,5 m).