LPK: Kubacki ponownie wygrywa w Kranju!

DSC_0224Dawid Kubacki wygrał drugi konkurs letniego Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju. Drugie miejsce zajął prowadzący po 1. serii Peter Prevc. Trzeci był dziś Anze Lanisek.

Zwycięzca dzisiejszych zawodów Dawid Kubacki  po 1. serii zajmował 2. miejsce (107,5 m), w drugiej serii pofrunął aż 111,5 m. Wygrał o 1,2 punkty z Peterem Prevcem, który skakał 109 m, oraz 107 m. Na trzecim stopniu podium stanął Anze Lanisek po skokach na 105, oraz 105,5 m. Tuż za podium stanął Daniel Andre Tande po skokach na 108,5 oraz 110,5, który do trzeciego miejsca stracił zaledwie 0,8 punktów.

Z niezłej strony spisali się pozostali Polacy. Bartłomiej Kłusek zajął 10. miejsce skacząc 105,5 i 106 m. Za nim na 11. miejscu znalazł się Stefan Hula 106,5 i 107,5 m. Ex queqo na pozycji 14 uplasowali się Przemysław Kantyka (106, 106,5 m), oraz Yukiya Sato (104, 105,5 m). Krzysztof Biegun był dziś 17 (105, 104 m). Do drugiej serii nie awansował Andrzej Stękała zajmując 31 miejsce po skoku na 101 m. Niestety, Maciej Kot został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon.

Kolejne zawody z cyklu letniego Pucharu Kontynentalnego odbędą się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle (8 i 9 Sierpnia 2015). Te konkursy będziemy dla Was relacjonować spod obiektu w Wiśle.