LPK Kobiet w Trondheim : Zwycięstwo Seyfarth, Kamila Karpiel najlepsza w całym cyklu

W dzisiejszych zawodach w Trondheim zaliczanych do Pucharu Kontynentalnego Kobiet najlepsza okazała się Juliane Seyfarth. Drugie miejsce zajęła Liidia Iakovleva. Trzecią lokatę wywalczyła Thea Sofie Kleven. Najlepsza z Polek – Kamila Karpiel zajęła 6 miejsce.

Juliane Seyfarth w swoich próbach osiągnęła najdłuższe odległości w obydwu seriach (97, 5 m oraz 95 m) wyprzedzając drugą Liidię Iakovlevą (91 m i 89, 5 m) aż o 27, 9 pkt. Na najniższym stopniu podium znalazła się Thea Sofie Kleven ( 95 m i 89 m). Kamila Karpiel po skokach na odległość 90 m oraz 91, 5 m uplasowała się na szóstej pozycji. Siódmą lokatę wywalczyła Anna Twardosz ( 91, 5 m i 85 m) . Trzecia z Biało – Czerwonych: Kinga Rajda ( 80, 5 m oraz 90 m ) zajęła 15 pozycję.

Kamila Karpiel utrzymała pozycję liderki w Pucharze Kontynentalnym zwyciężając w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Polka  ostatecznie wyprzedziła drugą Niemkę – Ramonę Straub o 22 punkty. Na najniższym stopniu podium znalazła się dzisiejsza zwyciężczyni – Juliane Seyfarth ( 200 pkt.) Kamila Karpiel ogółem trzykrotnie zajmowała miejsca na podium w zawodach zaliczanych do PK.

Pełne wyniki

Klasyfikacja końcowa PK

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.