LPK Frenstat: Lanisek prowadzi po pierwszej serii

Anze LanisekAnze Lanisek wygrał pierwszą serie konkursu we Frensztacie. Reprezentant Słowenii wyprzedził Clemensa Aignera i Antonina Hajka. Klemens Murańka zajmuje siódmą pozycje. W finałowej rundzie zobaczymy pięciu Polaków.

Anze Lanisek po dalekim skoku na 104,5 metra (119.3 pkt.) objął prowadzenie w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frensztacie. Na drugim miejscu uplasował się zawodnik z Austrii – Clemens Aigner, który uzyskał 101,5 metra (117 pkt.). Grono trzech najlepszych zawodników uzupełnił Antonin Hajek (104 metry; 116.2 pkt.).

Niestety, Klemensowi Murańce nie udało się powtórzyć skoku z serii próbnej, w której pobił rekord skoczni (106,5 metra). Podopieczny Łukasza Kruczka w pierwszej serii uzyskał 100,5 metra (112.8 pkt.), co dało mu siódme miejsce. Tuż za nim uplasował się kolega z reprezentacji – Aleksander Zniszczoł, który oddał skok na odległość 98 metrów (112.1 pkt.). W drugiej „10” mamy sklasyfikowanych dwóch zawodników. Miejsce 14 zajmuje Krzysztof Leja (97 metrów; 109.9 pkt.), a 19 – sty jest były lider cyklu – Przemysław Kantyka (98 metrów; 105.1 pkt.). Ostatnim reprezentantem Polski, który zakwalifikował się do serii finałowej jest Grzegorz Miętus, który skoczył na 88,5 metra i zajął 28 miejsce.

Stanisław Biela i Adam Ruda nie awansowali do drugiej serii. Biela po skoku na 86,5 metra (95 pkt.) zajął ostatecznie 31 miejsce. Do najlepszej „30” zabrakło mu 0.2 pkt.. Ruda (91 metrów; 92.9 pkt.) zawody zakończył na 33 pozycji.