LPK: Dawid Kubacki wygrywa pierwszą serie!

DSC_0224Dawid Kubacki wygrał pierwszą serie letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju. Polak wyprzedził, będącego na drugim miejscu Karla Geigera i trzeciego Cene Prevca. Faworyt dzisiejszych zawodów Peter Prevc zajmuje aktualnie czwarte miejsce.

Dawid Kubacki po dalekim skoku na 109,5 metra (144.9 pkt.) zajmuje obecnie pierwsze miejsce w konkursie z cyklu Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju. Jego przewaga nad drugim Karlem Geigerem, który uzyskał w swojej próbie 107 metrów wynosi 2.2 pkt.. Na trzecim miejscu po pierwszej serii uplasował się młodszy brat Petera Preva – Cene, który skoczył 105,5 metra (138.8 pkt.).

Faworyt dzisiejszych zawodów, wcześniej wspomniany Peter Prevc (104 metry) zajmuję czwartą lokatę ze stratą wynoszącą 0.3 pkt. do podium. Maciej Kot w pierwszej serii dzisiejszego konkursu uplasował się na piątym miejscu po skoku na odległość 104 metry (136 pkt.). Szóste miejsce wywalczyli ex aequo Tomaz Naglic (103, 5 metra; 135.2 pkt.) oraz reprezentant USA Kevin Bickner (106,5 metra; 135.2 pkt.).

Na dobrym, ósmym miejscu, pierwszą serię zakończył Andrzej Stękała, który uzyskał 103 metry (135 pkt.). Na 14 i 15 pozycji uplasowali się odpowiednio Przemysław Kantyka (103 metry; 133.6 pkt.) i Stefan Hula (102 metry; 133.5 pkt.). Niestety Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Biegun zostali zdyskwalifikowani po pierwszej serii za nieprzepisowy kombinezon.