LPK: Dawid Kubacki triumfuje w pierwszym konkursie!

Dawid Kubacki, z bardzo dużą przewagą wygrał pierwszy konkurs letniego Pucharu Kontynentalnego, który rozgrywany jest w słoweńskim Kranju. Drugie miejsce, tak samo jak po pierwszej serii zajął Karl Geiger. Za to bracia Prevc zamienili się miejscami i ostatecznie to Peter stanie na najniższym stopniu podium.

Dawid Kubacki w drugiej serii konkursu w Kranju nie pozostawił złudzeń rywalom i wygrał pierwsze zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Zawodnik z klubu TS Wisła Zakopane w pierwszej swojej próbie uzyskał 109,5 metra, za to w drugiej serii skokiem na 112,5 metra postawił kropkę nad „i”. Kubacki wygrał zawody z przewagą wynoszącą 13.8 pkt. nad drugim w dniu dzisiejszym Karlem Geigerem (104,5 metra; 107 metrów; 279.1 pkt.). Na trzecim stopniu podium uplasował się faworyt dzisiejszego konkursu – Peter Prevc (104 metry I seria; 276.3), który po fenomenalnym skoku na 110 metrów w drugiej serii zdołał wyprzedzić swojego młodszego brata Cene o 0.7 pkt..

To były bardzo dobre zawody również dla Macieja Kota, który zawody ukończył na piątym miejscu. Zakopiańczyk w swoich próbach uzyskał 106,5 metra oraz 104 metry. Zaskoczeniem pierwszego konkursu w Kranju jest wysokie, szóste miejsce Koreańczyka Seou Choi (104 metry; 106,5 metra; 272.6 pkt.).

W pierwszej „10” zawodników mamy również Przemysława Kantyke, który po skokach na odległość 103 metry i 105,5 metra zajął ósme miejsce. Niestety, po pierwszej serii z czołówki wypadł Andrzej Stękała (103 metry, 100,5 metra; 263.1 pkt.), który ostatecznie uplasował się na 14 pozycji. Stefan Hula (102 metry; 101, metry; 250 pkt.) był 18.

Tuż przed swoim startem, zdyskwalifikowani zostali Krzysztof Biegun i Bartłomiej Kłusek za nieprzepisowy kombinezon. Jak donosi portal Skijumping.pl zawodnicy zostali zdyskwalifikowani za zbyt niski krok w swoich kombinezonach.

Pełne wyniki konkursu

Już jutro kolejny konkurs w słoweńskim Kranju. Zapraszamy do śledzenia wyników na naszej stronie!

Źródło: fis-ski.com