Lotos Cup: Kolejne zmagania za nami

18:45, 08.02.2016 Franek Damboń

Szukamy następców mistrza znak1W sobotę (6 lutego) na skoczniach w  Szczyrku Skalite odbyły się kolejne zmagania z cyklu Lotos Cup. Sportowcy rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych.

W kategorii Junior E odbywającej się na skoczni HS-44 najlepszy okazał się reprezentant klubu WSS Wisła, Wiktor Szozda, który po skokach na 40,5 oraz 42 m pokonał o 2,5 punktu Jana Rzadkosza (TS Wisła Zakopane), który dwukrotnie uzyskał odległość 40,5 m. Brązowy medal przypadł Marcinowi Wróblowi z klubu AZS Zakopane.

W kategorii juniorek (HS-76) wygrała Anna Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice) skacząc 58 i 64 m. Druga była Ukrainka Khrystyna Droniak, która dwukrotnie uzyskała 58,5 m. Trzecie miejsce zajęła Joanna Kil 56 i 60 m.

Jeśli chodzi o rywalizacje w kategorii Junior D (HS-77) to w niej wygrał Adam Niźnik z TS Wisła Zakopane (72,5 i 77 m). Drugi był Jan Habdas  z LKS Klimczok Bystra (72,5 i 74,5 m). Na trzecim miejscu ze sporą stratą do dwójki najlepszy skoczków uplasował się Wiktor Fickowski (SMS Szczyrk).

W Kategorii Junior C, która odbyła się na skoczni normalnej HS-106 wygrał Siostrzeniec Adama Małysza Tomasz Pilch z WSS Wisła w Wiśle skacząc 73,5 i 77,5 m. Drugi był Kacper Stosel z AZS Zakopane (71 i 76,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Kudzia (75 i 73 m), który reprezentuje klub LKS Klimczok Bystra.

Kategoria Junior B okazała się zwycięska dla Ukraińca Yevgena Marusyaka (96,5 i 100 m). Drugi był Dominik Kastelik z SS-R LZS Sokół Szczyrk (93 i 100 m). Trzeci stopień podium zajął kolejny reprezentant Ukrainy Stepan Pasichnyk (90 i 92,5 m).

W najstarszej juniorskiej kategorii (A) zwyciężył reprezentant Kadry Młodzieżowej Łukasz Podżorski (100,5 i 100 m). Drugi był Czech Frantisek Holik (93 i 92,5 m), a na miejscu stanął kolejny Czech Filip Sakala (93,5 i 89,5 m).

W Kategorii Senior zwycięski okazał się reprezentant Kadry Młodzieżowej Adam Ruda (99,5 i 102 m). Drugie miejsce zajął były Kadrowicz Andrzej Zapotoczny (100,5 i 98,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Byrt (94 i 102,5 m).

Pełne wyniki sobotnich zawodów:

Finałowe zawody z cyklu LOTOS CUP w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej odbędą się w przyszły weekend (12-14 luty 2016 roku).

Źródło: Pzn.pl