Lotos Cup: Kolejne dobre występy liderów

22:56, 26.01.2017 Anna Felska

Dzisiaj, w czwartek 26 stycznia odbyły się biegi do kombinacji norweskiej, które zakończyły drugą edycję tegorocznego programu Lotos Cup. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych,  a zwycięstwa odnieśli wszyscy dotychczasowi liderzy tej edycji.

Najmłodsi zawodnicy rywalizujący w kategorii Junior E, startowali na dystansie 2 km. Kolejne zwycięstwo odniósł Kacper Jarząbek z klubu TS Wisła Zakopane. Drugie miejsce po awansie z 8. pozycji po skokach zajął Andrzej Waliczek, który do Jarząbka stracił 11,2 s. Na najniższym stopniu podium stanął Klemens Joniak.

W kategorii Junior D na dystansie 3 km zwyciężył Stanisław Majerczyk. Drugie miejsce ze stratą 18,4 s  zajął Bartłomiej Kuchta. Trzeci wyniki uzyskał Jan Rzadkosz.

Drugie zwycięstwo w kategorii Junior C odniósł Mateusz Jarosz, który po skokach zajmował drugą pozycję. Ostatecznie drugie miejsce zajął Krzysztof Kieta (+25,1). Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Małyjurek. W tej kategorii zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 km.

Na dystansie 10 km rywalizowali Juniorzy B oraz zawodnicy z kategorii Open. Wśród juniorów najlepiej spisał się Piotr Kudzia. Drugi był Kacper Konior, natomiast trzecie miejsce zajął Artur Wacławiak. Razem z kategorią Open, Piotr Kudzia zająłby trzecie miejsce. - Moim zdaniem to było super rozwiązanie, żeby Juniorzy B startowali razem ze starszą kategorią. Jest większa rywalizacja, więcej osób na trasie i tworzą się grupki, tak jak dzisiaj. Na początku razem ze mną biegł Michał Gut-Chowaniec i Paweł Chyc. Nie było łatwo, bo na samym początku rywale tak bardzo wyrwali do przodu, że już myślałem, że się nie utrzymam i na drugim kółku bardzo ciężko było wytrzymać ból nóg, ale udało się i jestem bardzo szczęśliwy. Michał został na trzecim kółku, a na czwartym wyskoczyłem na podbiegu i uciekłem Pawłowi, wypracowując dość dużą przewagę. To było świetne rozwiązanie i bieg ułożył się dla mnie idealnie - mówił po zawodach Piotr.

W kategorii Open ostatecznie zwycięstwo odniósł Wojciech Marusarz, który wyprzedził drugiego Pawła Twardosza o 51,3 s. Trzecie miejsce zajął Paweł Chyc. Kolejnym celem dla Marusarza jest dobrym start na Uniwersjadzie.

Kolejne zawody z cyklu Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - Lotos Cup 2017 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej odbędą się na skoczniach w Szczyrku oraz trasach biegowych Istebnej Kubalonki w dniach 17-19 lutego.

źródło: Alicja Kosman/PZN