LOTOS Cup 2017: Najwięcej medali dla TS Wisły Zakopane

19:11, 26.01.2017 Mateusz Król

joannaszwab3

W ostatnią środę, 25 stycznia, na kompleksie skoczni w Zakopanem rozegrane zostały konkursy należące do LOTOS Cup 2017. Najwięcej zwycięstw zgarnęli zawodnicy TS Wisły Zakopane.

Spośród najmłodszych zawodników (dziewczynek i chłopców) z kategorii E i Młodziczki skaczących na obiekcie K-35 najlepsi okazali się Sara Tajner po skokach na 31 m i 30,5 m Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, a dzisiejsze zawody ocenię jako dobre. Wczorajszy konkurs mi nie poszedł, ale dzisiaj skakało mi się już bardzo fajnie - mówi z uśmiechem młodziutka zawodniczka. - Wczoraj za bardzo spóźniałam skoki, ale dzisiaj już wszystko dobrze wyglądało - dodaje. Drugie miejsce należało do Natali Kobieli, a podium dopełniła reprezentantka Słowacji Tamara Mesikova. Spośród chłopców triumfował Kacper Jarząbek po skokach na 33 m i 33,5 m. Drugie miejsce wywalczył Wiktor Szozda, a podium dopełnił Antoni Orawski.

Kolejne zmagania należały do chłopców i dziewczynek w kategoriach Juniorek, Junior D i C, którzy skakali na obiekcie K-65. Spośród tych pierwszych najlepiej spisała się Joanna Kil przed Kamilą Karpiel i Joanną Szwab. - Wydaje mi się, że rywalizacja w naszej kategorii była na równym poziomie, bo wszystkie dziewczyny skakały podobnie. Warunki były bardzo fajne i myślę, że skoki również. Nie były one jakoś najgorsze, ale myślę, że jest jeszcze w nich coś do poprawy - ocenia zawody Joanna Kil. W kategorii Junior D zwyciężył Jan Habdas, przed Stanisławem Majerczykiem i Janem Rzadkoszem. Zawody Juniorów C zakończyły się triumfem Krzysztofa Kiety przed Adamem Niżnikiem i Kacprem Stoslem.

Następnie na obiekcie K-85 rywalizowali Juniorzy A i Juniorzy B. Spośród pierwszych zwyciężyli Paweł Chyc z Pawłem Twardoszem a trzeci był Łukasz Bukowski. W drugiej kategorii złoto zdobył Damian Skopień przed Piotrem Kudzią i Mateuszem Rajdą.

W kategorii Senior najlepszy okazał się Artur Kukuła z WSS Wisła, srebrny medal zdobył Krzysztof Leja, a na najniższym stopniu podium stanął Michał Gut-Chowaniec.

Źródło: pzn.pl