LMŚ w biathlonie: Monika Hojnisz ponownie ze srebrem

76d5e2e13fbd46d6e8790494d4635eff

W Cheile Gradistei odbywają się Letnie Mistrzostwa Świata w biathlonie na nartorolkach. Dzisiaj zawodniczki rywalizowały w biegu na dochodzie. Srebrny medal ponownie wywalczyła Monika Hojnisz.

Polka na trasę dzisiejszego biegu pościgowego wybiegła ze stratą pięciu sekund do Olgi Abramowej, zwyciężczyni sprintu. Tak jak we wczorajszej rywalizacji, tak i dzisiaj Olga Abramowa zdobyła złoty medal. Hojnisz na metę dotarła z ponad 52 sekundową stratą. Trzecie miejsce tym razem zajęła Ukrainka Julia Dżyma (+1:09.7).

Tuż za podium, na 4. miejscu znalazła się kolejna z naszych reprezentantek – Krystyna Guzik (+2:28.2). Nieco gorzej spisała się wczorajsza brązowa medalistka Magdalena Gwizdoń, która po jedenastu karnych rundach zajęła ostatecznie 14. pozycję. Na starcie nie pojawiła się Weronika Nowakowska-Ziemniak.

Serdecznie gratulujemy naszym biathlonistkom i trzymamy kciuki za dalsze przygotowania do sezonu zimowego.

źródło: biathlon.pl