LMŚ w biathlonie: Kinga Mitoraj ze srebrnym medalem

20:02, 27.08.2016 Anna Felska

Trwają mistrzostwa świata na nartorolkach w Otepaa. Dzisiaj w rywalizacji juniorek srebrny medal zdobyła reprezentantka Polski Kinga Mitoraj.

Reprezentantka Polski była najszybsza na wszystkich pomiarach czasu na trasie ale na mecie o zaledwie 2,5 sekundy wyprzedziła ją Ukrainka Anastazja Merkuszyna i musiała zadowolić się srebrnym medalem. Brąz wywalczyła Rosjanka Natalia Gerbułowa. Druga z Polek Kamila Żuk po siedmiu niecelnych strzałach, zajęła odległą 21. pozycję.

Polscy juniorzy nie błysnęli formą podczas dzisiejszej rywalizacji. Złoty medal zdobył Ukrainiec Anton Myhda. Drugi był Jan Burian z Czech (+19.8).  Brąz wywalczył również reprezentant Czech Ondrej Hosek (+49.2). Najlepszy z Polaków Mateusz Janik zakończył na 16. miejscu. Rafał Penar i Bartłomiej Filip zajęli odpowiedni 23 i 42. miejsce.

W Estonii odbyła się dzisiaj również rywalizacja seniorów w sprincie. Po dobrym występie w sztafecie mieszanej nieco gorzej spisały się Magdalena Gwizdoń i Monika Hojnisz, które zajęły odpowiednio 7 i 19. miejsce. Mistrzynią świata została Ukrainka Ołena Pidhruszna przed Koreanką Anną Froliną i kolejną Ukrainką Iriną Warwynec. W rywalizacji mężczyzn złoty medal zdobył Martin Otcenas ze Słowacji. Drugie miejsce zajął Lukas Kristejn a trzeci był Sergiej Kliaczin. Po pięciu błędach na strzelnicy dopiero na 32. miejsce wylądował Grzegorz Guzik.

źródło: biathlon.pl