LGP w Zakopanem: Kubacki po świetnym skoku najlepszy w serii próbnej

14:39, 17.08.2019 Jakub Balcerski Aktualizacja: 14:53, 17.08.2019

Dawid Kubacki okazał się najlepszym zawodnikiem serii próbnej poprzedzającej pierwszą serię konkursu drużynowego podczas LGP w Zakopanem. Skok na 142 metry pozwolił także Polsce znaleźć się najwyżej w prowizorycznej klasyfikacji zespołów.

Odległość, jaką uzyskał Kubacki - 142 metry - to nowy nieoficjalny rekord Wielkiej Krokwi. Dzięki niemu mając w nocie 82,1 punktu Polak pokonał o 7,5 punktu Norwega Mariusa Lindvika, który uzyskał 137,5 metra. W tym samym miejscu lądował kolejny z Biało-Czerwonych - Piotr Żyła, który zajął 3. miejsce.

W najlepszej "10" znalazł się jeszcze Kamil Stoch, który uplasował się na 9. pozycji, uzyskując 131 metrów. Na 17. miejscu po skoku na 128,5 metra sklasyfikowano Jakuba Wolnego. W klasyfikacji drużynowej serii wygrałaby Polska przed Norwegią oraz Japonią. Lider cyklu Letniego Grand Prix, Timi Zajc (132,5 metra) był 6., ale startował z niższego o dwie belki najazdu na próg. Większość zawodników oddawała swoje próby z 14 platformy startowej.

PEŁNE WYNIKI

Początek konkursu drużynowego na Wielkiej Krokwi już o godzinie 15. Jutro pierwsza seria zawodów indywidualnych w Zakopanem zaplanowana jest na godzinę 13, a poprzedzona zostanie serią próbną rozgrywaną godzinę wcześniej.

Źródło: fis-ski.com/ informacja własna