LGP w Wiśle: Zajc najlepszy w kwalifikacjach, jedenastu Polaków w niedzielnym konkursie

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Słoweniec Timi Zajc utrzymał dobrą formę z treningów odbywających się na skoczni w Wiśle (HS 134). Skokiem na odległość 128 metrów zapewnił sobie zwycięstwo w piątkowych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego, który rozpocznie się pojutrze. Wyprzedził Dawida Kubackiego (124.5 metra) i Niemca Markusa Eisenbichlera (126.5 metra) W niedzielnym konkursie nie zobaczymy Stefana Huli – jest to jedyny z Biało-Czerwonych, który odpadł w kwalifikacjach.

W czołowej czwórce znalazło się dwóch Polaków – oprócz Kubackiego był to Jakub Wolny (130.5 metra). Aleksander Zniszczoł zajął 6. lokatę, Andrzej Stękała był dwunasty, Piotr Żyła – 13., Paweł Wąsek, Kacper Juroszek i Kamil Stoch znaleźli się w trzeciej dziesiątce kwaliikacji, a w konkursie zobaczymy też Macieja Kota, Tomasza Pilcha i Klemensa Murańkę.

Warto zauważyć, że konkursie bardzo dobrze poradziła sobie tak zwana grupa krajowa. Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała długo znajdowali się na czele kwalifikacji. Odpadnięcie Stefana Huli, który skoczył 110.5 metra, było największą niespodzianką dzisiejszego dnia.

WYNIKI KWALIFIKACJI

W sobotę zawodnicy będą rywalizować w konkursie drużynowym. Trener Michal Dolezal dziś wieczorem zadecydował, że wystąpią w nim  Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Patrząc na wyniki kwalifikacji i treningów, można uznać, iż Polska będzie faworytem do zwycięstwa w tych zawodach. Wieczorny konkurs rozpocznie się o godzinie 20:15.

źródło: informacja własna

Adrian Gerula

W Sportsinwinter.pl od początku 2019 roku. Zajmuję się biegami narciarskimi, biathlonem i sportami saneczkarskimi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: