LGP w Wiśle: Stoch deklasuje rywali w kwalifikacjach. Żyła drugi

18:55, 20.07.2018 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 19:17, 20.07.2018

Kamil Stoch wygrał piątkowe kwalifikacje do pierwszego w sezonie konkursu indywidualnego. W Wiśle trzykrotny mistrz olimpijski był zdecydowanie najlepszy. Drugie miejsce zajął kolejny z Polaków - Piotr Żyła. Na trzeciej pozycji uplasował się Karl Geiger.

Na treningach Polacy świetnie się spisywali. W kwalifikacjach biało-czerwoni również nie zawiedli. Wszystkim udało się awansować do pierwszej serii konkursu indywidualnego w Wiśle. Najlepszy dzisiaj był Kamil Stoch. Zawodnik z Zębu nie dał żadnych szans rywalom. Skokiem na odległość 137 metrów wyprzedził o 8,9 pkt drugiego Piotra Żyłę (131m). Trzecie miejsce zajął Karl Geiger, czwarte Yukiya Sato, a piąte Słoweniec Timi Zajc.

Za czołową piątką eliminacji znalazł się Aleksander Zniszczoł. Skoczył on na odległość 126 metrów. Za Zniszczołem uplasował się Alex Insam, ósmy był Marius Lindvik, dziewiąty Richard Freitag, a dziesiątkę zamknął czwarty z Polaków Maciej Kot. Tomasz Pilch zajął 11. miejsce, Paweł Wąsek 12., Jakub Wolny 13., Dawid Kubacki, zwycięzca LGP 2017, 16., Stefan Hula 17., a Przemysław Kantyka 22.. Ostatni z Polaków, Andrzej Stękała, zajął 42. miejsce. Listę zakwalifikowanych zamknął Anze Semenic.