LGP w Wiśle: Johann Andre Forfang wygrywa serię próbną. Dawid Kubacki drugi

17:10, 21.07.2019 Agnieszka Białek Aktualizacja: 17:29, 21.07.2019

Norweg - Johann Andre Forfang wygrał serię próbną poprzedzającą pierwszy konkurs indywidualny Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki, a trzeci był Daniel Andre Tande. Serię próbną pomimo silnych opadów deszczu w Wiśle udało się sprawnie przeprowadzić.

Serię próbną przed dzisiejszym konkursem indywidualnym wygrał Johann Andre Forfang po skoku na 127,5 metra, skacząc z ósmej belki startowej. Dawid Kubacki, który lądował na 126 metrze, musiał zadowolić się miejscem drugim. Polak stracił do Norwega 2.7 pkt. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został kolega Forfanga z reprezentacji - Daniel Andre Tande (131,5 metra; 10 belka startowa).

Czwartą pozycję zajął Junshiro Kobayashi skacząc na 132,5 metra (10 belka startowa). Robert Johansson oddał skok na odległość 124,5 metra, co dało mu piątą lokatę. Norweg wykonywał swoją próbę z ósmej platformy startowej. Z szóstego miejsca może się cieszyć Robin Pedersen (131,5 metra; 12 belka startowa).

Piotr Żyła również znalazł się w czołowej "10" zawodników serii próbnej. Popularny "wiewiór" uzyskał 123,5 metra skacząc z ósmej belki i był w klasyfikacji siódmy. Jakub Wolny (126 metrów; 10 belka) i Kamil Stoch (121 metrów; ósma belka) zajęli odpowiednio miejsca 12 i 13. Maciej Kot po skoku na 123,5 metra (12 belka) był 24. Tuż za nim znalazł się Aleksander Zniszczoł ze skokiem na 124,5 metra (13 belka). W punktowanej "30" zawodników znalazł się jeszcze Andrzej Stękała, który uzyskał 123 metrów, skacząc z 13 platformy. Dało to mu pozycję 28. Na dalszych pozycjach znaleźli się: Klemens Murańka (122 metrów; 31 miejsce), Paweł Wąsek (122,5 metra; 34 miejsce), Kacper Juroszek (117 metrów; 39 miejsce) i Tomasz Pilch (117,5 metra; 40 miejsce).

Pełne wyniki serii próbnej

Dzisiaj w Wiśle panują trudne warunki atmosferyczne. Nad miastem przechodzą dość intensywne opady deszczu, które mogą przeszkodzić w przeprowadzeniu sprawnie konkursu. Jego start zaplanowano na godz. 17:30.