LGP w Planicy: Magnus Moan ponownie najlepszy

12:48, 01.10.2017 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 18:34, 01.10.2017

Tegoroczne zawody Letniego Grand Prix w Planicy dobrze wspominać będzie Magnus Moan. Reprezentant Norwegii w Słowenii sięgnął dzisiaj po drugie zwycięstwo. Szczepan Kupczak zajął 24. miejsce. W cyklu LGP triumfował Kristjan Ilves.

Podobnie jak wczoraj również dzisiaj na skoczni najlepszy był Maxime Lahuerte. Francuz osiągnął odległość 134,5 metra. Jego przewaga nad rywalami była jednak niewielka. Drugi Yoshito Watabe skoczył 3 metry krócej, ale z powodu gorszych warunków tracił tylko 0,6 punktu. Przełożyło się to 2 sekundy straty przed biegiem na 10 kilometrów. Trzeci Jarl Magnus Riiber (133 m) tracił tylko 6 sekund. Wczorajszy zwycięzca Magnus Moan zajmował 11. pozycję ze stratą 37 sekund. Dobrze spisał się Szczepan Kupczak, który po skoku na odległość 129,5 metra był 16. Wojciech Marusarz i Paweł Twardosz zajmowali miejsca w piątej dziesiątce.

Wyniki po serii skoków

Bieg ponownie należał do Magnusa Moana. Norweg startujący z 11. miejsca dogonił liderów i znowu okazał się najlepszy na finiszowych metrach. Drugie miejsce zajął Jarl Magnus Riiber, który przybiegł na metę 2 sekundy za swoim rodakiem. Norwescy kombinatorzy byli blisko powtórzenia wczorajszego wyczynu, kiedy zajęli wszystkie miejsca na podium. W dzisiejszych zmaganiach Jan Schmid przegrał walkę o 3. miejsce z Austriakiem Martinem Fritzem.

Dobre 24. miejsce zajął Szczepan Kupczak, który poprawił się w stosunku do wczorajszego rezultatu (28. miejsce). Znacznie dalej finiszowali pozostali Polacy. Wojciech Marusarz uplasował się na 49. pozycji, a Paweł Twardosz był 51. Rywalizacja w Planicy zakończyła Letnie Grand Prix. Na podium całego cyklu znaleźli się nieobecni w finałowych zawodach Mario Seidl, Eric Frenzel i Fabian Riessle. Jednak główne trofeum powędrowało do Kristjana Ilvesa. Estończyk zdobył najwięcej punktów spośród zawodników, którzy wystartowali we wszystkich rundach LGP.