LGP w kombinacji norweskiej: Riiber zwycięża w Oberstdorfie i w całym cyklu

21:35, 03.09.2016 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 22:10, 03.09.2016

jarl -magnus riiber fot.dagbladet.no

W tegorocznym cyklu Letniego Grand Prix nie było mocnych na Jarla Magnusa Riibera. Norweg triumfował we wszystkich trzech konkursach w których startował. Dzisiaj młody kombinator wygrał finałowe zawody w Oberstdorfie.

Skoki to bardzo silna strona Jarla Magnusa Riibera. W dzisiejszej próbie skoczył on aż 133 metry, czyli 4 metry dalej niż drugi Maxime Lahuerte i trzeci Haavard Klementsen. Francuza i Norwega dzieliła zaledwie 0,1 punktu i do biegu wystartowali 59 sekund za Riiberem. Podobnie jak wczoraj również dzisiaj na starcie nie pojawili się Szczepan Kupczak i Adam Cieślar. Po skoku na odległość 112 metrów Paweł Słowiok zajmował 36. miejsce z 3-minutową stratą do lidera.

W biegu Riiberowi udało się utrzymać przewagę i wygrać tego lata po raz trzeci. Norweg nie wygrał jedynie w Villach, gdzie nie wystartował do drugiej części rywalizacji. Drugie miejsce zajął podobnie jak wczoraj Niemiec Johannes Rydzek ze stratą 17,6 sekund. Na trzeciej pozycji uplasował się drugi zawodnik Letniego Grand Prix Austriak Mario Seidl (+ 23,1 sek.). Znowu bardzo dobrze pobiegł Paweł Słowiok awansując na 19. miejsce. Słowiok uplasował się najwyżej z Polaków w Letnim Grand Prix zajmując 21. miejsce z dorobkiem 39 punktów.