LGP w kombinacji norweskiej: Mario Seidl wygrywa bieg,Kupczak z punktami na koncie

KupczakW austriackim Tschagguns/Partenen zakończył się dzisiaj bieg techniką Gundersena w kombinacji norweskiej na 10 km. Wygrał Mario Seidl, nasz reprezentant Szczepan Kupczak zajął 25 lokatę.

Reprezentant Austrii do mety dobiegł z czasem 23:40.6 sek. Tuż za nim na drugim miejscu znalazł się Akito Watabe, który do zwycięzcy tracił tylko 14 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Niemiec Fabian Riessle z łącznym czasem o 24.9 sek gorszym od Austriaka.

Poza podium znaleźli się Bernhard Gruber(+26.4 sek straty), Francois Braud(+26.9 sek straty) oraz Philipp Orter(+27.6 sek straty).

Najlepszą lokatę z naszych reprezentantów zajął Szczepan Kupczak, który był na 25 miejscu(+52.4 sek straty). Na 27 miejscu znalazł się Paweł Słowiok(+1:01.5 sek straty), na 33 pozycji był ostatni z Polaków Adam Cieślar(+1:33.3 sek straty).