LGP w kombinacji norweskiej: Frenzel triumfuje w pierwszym konkursie

eric frenzel

Niemiec – Eric Frenzel wygrał pierwszy indywidualny konkurs w tegorocznej edycji FIS Grand Prix w kombinacji norweskiej. Pozostałe miejsca na podium zajęli koledzy z reprezentacji Frenzela – Jahannes Rydzek i Fabian Riessle. Adam Cieślar został sklasyfikowany na 30 miejscu.

Gospodarze nie byli gościnni dla swoich rywali. W Oberwiesenthal zajęli wszystkie miejsca na podium. Zawody wygrał utytułowany Erich Frenzel, który trasę biegu techniką Grundersena pokonał w czasie 25:38.5 sekundy. Na drugim stopniu podium uplasował się Johannes Rydzek ze stratą wynoszącą 11.3 sekundy. Rydzek zaliczył awans na podium z siódmego miejsca. Trzeci był Fabian Riessle (strata: +18.5 sekundy), który po serii skoków zajmował dziesiąte miejsce.

Trasę 10 km w Oberwiesenthal najszybciej pokonał Austriak Bernahard Flaschberger w czasie 24:06.6 sekundy. Dało mu to awans z 38 na 8 miejsce.

Pierwszy punkt w klasyfikacji generalnej FIS Grand Prix w kombinacji norweskiej zdobył Adam Cieślar. Polak po serii skoków był 28, ale zawody ostatecznie ukończył na miejscu 30. Do mety Cieślar dobiegł ze stratą do Frenzela wynoszącą ponad 2,5 minuty. Paweł Słowiok na mecie zameldował się jako 37 zawodnik dzisiejszych zawodów. Jego strata wyniosła ponad 3,5 minuty do zwycięzcy.

Pełne wyniki konkursu

Już 2 września odbędą się kolejne zawody w kombinacji norweskiej. Miejscem zmagań zawodników będzie austriackie Tschagguns / Partenen.

Źródło: fis-ski.com