LGP w kombinacji: Johannes Rydzek zwycięża, Polacy bez punktów

SAM_2011Dzisiaj w Oberstdorfie odbyły się kolejne zawody Letniej Grand Prix w kombinacji norweskiej. Najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy Johannes Rydzek.

Po serii skoków prowadził Japończyk Akito Watabe, który uzyskał 134,5 m. Drugie miejsce zajmował Mario Seidl (137 m), a trzeci był Johannes Rydzek (129,5 m). Dobrze spisał się także nasz reprezentant Szczepan Kupczak (122 m), który zajmował 17. miejsce.

Dzisiejszy triumfator Johannes Rydzek, na trasę dzisiejszego biegu wyruszył 44 sekundy po prowadzącym Watabe. Ostatecznie jednak to Niemiec okazał się lepszy od Japończyka o 13 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął Austriak Mario Seidl (+27,1 s). Szczepan Kupczak niestety nie ukończył biegu. Jedynym a zarazem najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został Paweł Słowiok, który ostatecznie zajął 32. miejsce.