LGP w kombinacji: Geraghty-Moats i Rydzek najlepsi

15:39, 19.08.2018 Kamil Karczmarek

W niedzielę w Oberwiesenthal odbyły się drugie zawody Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej. Wśród kobiet wygrała Tara Geraghty-Moats. W pierwszych indywidualnych zawodach mężczyzn triumfował Johannes Rydzek.

Zawody ułożyły się idealnie dla świetnie biegającej Tary Geraghty-Moats. Dalej od Amerykanki skoczyły tylko Jenny Nowak i Lisa Hirner. Nowak skoczyła 96 metrów i wygrała serię skoków z przewagą punktu nad Geragthy-Moats i Hirner, które plasowały się ex aequo na drugim miejscu. Obie ruszyły na trasę biegu ze stratą 4 sekund do Niemki. Czwarta była wczorajsza zwyciężczyni Stefaniya Nadymowa ze stratą 8 sekund.

W biegu Tara Geraghty-Moats zdecydowanie pokonała rywalki. Drugą Nadymową wyprzedziła o ponad minutę. Trzecia ze stratą półtorej minuty była Jenny Nowak. Zawody ukończyło 10 zawodniczek. W serii skoków zdyskwalifikowana została Austriaczka Eva Hubinger. W klasyfikacji generalnej prowadzą Nadymowa i Geraghty-Moats, które w Oberwiesenthal wygrały i zajęły drugie miejsce.

Wyniki po serii skoków

Wyniki zawodów

Zmagania mężczyzn składały się ze skoku na skoczni normalnej oraz biegu na dystansie 10 kilometrów. Serię skoków wygrał Franz Josef Rehrl. Austriak uzyskał odległość 99 metrów z obniżonego na żądanie trenera rozbiegu. Drugi z taką samą odległością był Eric Frenzel. Na trzeciej pozycji plasował się Ernest Yahin, który skoczył 103 metry z wyższej belki. Frenzel i Yahin mieli 2 sekundy straty do Rehrla. Czwarty był Mario Seidl (8 sekund), a piąty Johannes Rydzek (12 sekund).

To właśnie Seidl i Rydzek ostatecznie walczyli o końcowy triumf. Na finiszu Niemiec okazał się lepszy od Austriaka i wygrał pierwsze indywidualne zawody w sezonie. Johannes Rydzek uzyskał najlepszy czas biegu - 24:25,5. Na trzecim miejscu uplasował się Eric Frenzel, który zameldował się na mecie ze stratą 24 sekund. Polacy nie startowali.