LGP w kombinacji: Fabian Riessle najlepszy w Oberstdorfie. Trzech Polaków punktuje

Za nami kolejne zmagania kombinatorów norweskich w ramach LGP w kombinacji norweskiej. W Oberstdorfie najlepszy byli reprezentanci gospodarzy. Triumfował Fabian Riessle a drugi był Johannes Rydzek.

Po serii skoków najlepszy w Oberstdorfie był Japończyk Akito Watabe, który na trasę wyruszył 52 sekundy przed Riessle. Niemiec pokazał jednak znakomitą formę biegową i dotarł na metę jako pierwszy w całej stawce. Watabe musiał zadowolić się trzecim miejscem (+3,6 sek). Najlepszy czas biegowy uzyskał dzisiaj jednak Johannes Rydzek. Jednak słabszy skok sprawił, że zawody zakończył ze stratą 1,4 sekundy do zwycięzcy.

Nasi kombinatorzy spisali się dzisiaj najlepiej w sezonie. Aż trzech Polaków zdobyło dzisiaj punkty do klasyfikacji generalnej. Najlepszy był Szczepan Kupczak, który został sklasyfikowany na 21. miejscu (+ 2:09,3). Adam Cieślar był 24. (+2:16,0) a Paweł Słowiok 30. (+2:35,9). Z racji, że zawody w Sochi zostały odwołane, były to ostatnie zmagania kombinatorów w LGP. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został zatem Johannes Rydzek przed Fabianem Riessle i Akito Watabe. Najlepszy z Polaków Szczepan Kupczak sklasyfikowany został na 31. miejscu.