LGP w Hinterzarten: triumf Geigera, Schlierenzauer nieoczekiwanie na podium!

20:04, 27.07.2019 Magdalena Janeczko Aktualizacja: 20:33, 27.07.2019

Karl Geiger zdominował sobotni konkurs indywidualny mężczyzn w niemieckim Hinterzarten. Na podium wskoczyli również: drugi Gregor Schlierenzauer i trzeci Richard Freitag. Spośród Polaków najlepiej zaprezentował się Andrzej Stękała.

Geiger zwyciężył zmagania na rodzimej Rothaus-Schanze po skokach o długości 106 i 99 metrów. Drugi na podium Schlierenzauer popisał się niespodziewanie dobrą dyspozycją uzyskując 105 metrów i 98,5 metra. Przypomnijmy, że tydzień temu w Wiśle Austriak plasował się na 25. pozycji w rywalizacji indywidualnej. Podium uzupełnił Freitag, który lądował na 103. metrze i 50. centymetrze oraz 97. metrze i 50. centymetrze. Tuż za czołową trójką uplasował się utytułowany Peter Prevc (100,5 / 101,5 m). Jako ostatni w najlepszej piątce "zameldował się" zwycięzca wczorajszych kwalifikacji, Ziga Jelar (103,5 / 96,5 m).

Reprezentanci Polski uplasowali się na następujących lokatach: Andrzej Stękała (13. miejsce; 104,5 / 92,5  m), Aleksander Zniszczoł (15. miejsce; 99  / 98 m), Maciej Kot (20. miejsce; 102 / 93 m), Klemens Murańka (23. miejsce; 98 / 98,5 m), Paweł Wąsek (25. miejsce; 101,5 / 93 m). Do serii finałowej nie zakwalifikowali się: Stefan Hula (37. miejsce; 94,5 m) oraz Tomasz Pilch (49. miejsce / 89 m).