LGP w Hakubie: Zwycięstwo Junshiro Kobayashiego, Murańka trzeci

12:59, 26.08.2017 Mateusz Król

W pierwszym indywidualnym konkursie w Hakubie zaliczanym do Letniej Grand Prix, najlepszy okazał się Junshiro Kobayashi. Drugie miejsce zajął Kenneth Gangnes a trzeci był Klemens Murańka.

Junshiro Kobayashi w swoich próbach osiągnął 130 m i 125,5 m wyprzedzając drugiego Kennetha Gangnesa ( 128 m i 128, 5 m ) o 2,8 pkt. Na najniższym stopniu podium uplasował się Klemens Murańka (122,5 m oraz 127,5 m). Miejsce tuż za podium zajął czwarty Anze Semenic ( 132,5 m oraz 124 m).

Pozostali Biało - Czerwoni :  Jan Ziobro ( 118 m oraz 122 m) oraz Aleksander Zniszczoł ( 119,5 m oraz 117, 5 m) zajęli odpowiednio 16 i 28 pozycję.  Krzysztof Miętus ( 118 ,5 m i 120 m ) był 30.

Najbardziej rozczarowany po dzisiejszych zawodach może być Tomas Vancura (127 m oraz 110 m). Czech po pierwszej serii plasował się na bardzo dobrym trzecim miejscu by ostatecznie zająć 21 lokatę.

Do rundy finałowej awansu nie uzyskali m.in. : Roman Trofimov, Gregor Deschwanden, czy Shohei Tochimoto.

Mackenzie Boyd - Clowes oraz Lukas Wagner zostali zdyskwalifikowani.

Źródło : Informacja własna