LGP w Hakubie: Ryoyu Kobayashi wygrywa, Stękała z awansem do serii finałowej

13:02, 25.08.2018 Anna Felska Aktualizacja: 13:50, 25.08.2018

Za nami drugi konkurs indywidualny w Hakubie zaliczany do cyklu Letniego Grand Prix. Tym razem najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi. Drugie miejsce zajął Evgeniy Klimov, a trzecie Daniel Huber. Do finału awansował Andrzej Stękała.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znalazł się Ryoyu Kobayashi. Reprezentant gospodarzy poszybował na 134.5 metr, co dało mu 145.7 punktów. Na drugim miejscu plasował się Mackenzie Boyd-Clowes, który skoczył 128 metrów i do lidera tracił 15.7 oczek. Z kolei trzecia lokata należała do Daiki Ito. Japończył wylądował na 125.5 metrze, a na jego koncie znalazło się 129.9 punktów. Czwarty był Evgeniy Klimov (130.5 m), a piąty Jurij Tepes (128 m). Tym razem udało się wywalczyć awans do serii finałowej jednemu reprezentantowi Polski, a mianowicie Andrzejowi Stękale, który uzyskał 107.5 metra, a to dało mu pozycję 30. Natomiast Krzysztof Biegun (103 m) został sklasyfikowany na miejscu 33.  Za nieprawidłowy kombinezon został zdyskwalifikowany Thomas Aasen Markeng z Norwegii.

Ostatecznie najlepszy podczas drugiego konkursu w Hakubie był Ryoyu Kobayashi. W serii finałowej Japończył poleciał na 131.5 metr, a na jego koncie pojawiła się suma 287.9 punktów. Na drugim miejscu został sklasyfikowany Evgeniy Klimov, który skoczył 131.5 metra i ostatecznie do lidera stracił aż 16 oczek. Trzecia pozycja należy do Daniela Hubera. Reprezentant Austrii wylądował na 133 metrze, co dało mu w sumie 269.8 punktów. Czwarty był Daiki Ito (127 m) ze stratą do podium wynoszącą 2 oczka, piąty Jurij Tepes (130 m), a szósty Killian Peier (125 m). Andrzej Stękała po skoku na 100 metr, ostatecznie uplasował się na lokacie 28.