LGP w Hakubie: Ammann i Kobayashi najlepsi na treningach

10:17, 22.08.2019 Anna Felska Aktualizacja: 11:14, 22.08.2019

Za nami serie treningowe przed zawodami Letniego Grand Prix w Hakubie. Dobrze spisali się podopieczni Macieja Maciusiaka, którzy zajmowali miejsca w czołówce.

Pierwszą serię treningową wygrał czterokrotny mistrz olimpijski. Simon Amman uzyskał 126 m. Drugi wynik miał Klemens Murańka, który lądował o pół metra dalej niż Szwajcar. Trzecie miejsce zajął Japończyk Yumu Harada, który poleciał najdalej, jednak z wyższej o cztery stopnie platformy startowej. Tuż za czołową trójką uplasował się kolejny Polak - Paweł Wąsek (123 m). Piąte miejsce zajął Norweg Andreas Granerud Buskum (127 m), a szóste Ziga Jelar (120 m) ze Słowenii. W dziesiątce, na siódmej pozycji znalazł się także Andrzej Stękała (122 m). Dobrze poradził sobie także Kacper Juroszek, który po skoku na 120,5 m zajął 20. miejsce. Dopiero 31. lokatę po skoku na 107,5 m zajął Aleksander Zniszczoł.W treningu udziału nie wziął zwycięzca Pucharu Świata w minionym sezonie - Ryoyu Kobayashi.

W drugiej serii treningowej równych sobie nie miał Ryoyu Kobayashi. Japończyk poszybował na 133 m. Drugi wynik uzyskał jego starszy brat - Junshiro (130,5 m). Ponownie w czołowej trójce zameldował się Klemens Murańka (128 m). Czwarte miejsce zajął kolejny Japończyk - Taku Takeuchi (131 m), a piąty był Simon Ammann (126 m). Na szóstym miejscu po skoku na 126 m uplasował się Andrzej Stękała. W drugiej dziesiątce znalazło się dwóch Polaków - Paweł Wąsek (125 m) i Aleksander Zniszczoł (125,5 m), którzy zajęli kolejno 13. i 14. miejsce. Kacper Juroszek po skoku na 113 m zajął 32. lokatę.

Również i w trzecim treningu najlepszy był Ryoyu Kobayashi. Zdobywca Kryształowej Kuli oddał najdłuższy skok na 134,5 m. Drugie miejsce dość niespodziewanie zajął Amerykanin Kevin Bickner (123,5 m). Trzeci wynik osiągnął Jewgienij Klimow (126 m). Keiichi Sato po skoku na 128 m zajął czwarte miejsce. Taką samą odległość uzyskał najlepszy z Polaków - Andrzej Stękała, co dało mu piątą lokatę. Czołową szóstkę zamknął Taku Takeuchi (123 m). Tym razem na 10. miejscu uplasował się Klemens Murańka (125 m). Nieco dalej wylądowali: Aleksander Zniszczoł (110,5 m), Paweł Wąsek (112 m) i Kacper Juroszek (100,5 m), którzy zajęli odpowiednio 26, 29 i 39. miejsce.