LGP : W Czajkowskim wygrywa Kranjec

13:59, 10.09.2016 Anna Felska

Robert Kranjec

Dzisiejsze zawody w Czajkowskim wygrywa Słoweniec Robert Kranjec. Podium uzupełnij jego rodak Anze Semenic oraz Niemiec Karl Geiger. Najlepszy z Polaków był Stefan Hula.

Robert Kranjec w Czajkowskim nie miał sobie równych. Pierwszy skok miał długość 141 metrów, ale drugi był jeszcze dłuższy, bo wynosił aż 145.5 metra. Dało mu to zwycięstwo i wysoką przewagę nad resztą zawodników. Drugie miejsce należało dziś do Anze Semenica, tracił on do Kranjca aż 15.9 punktu. Trzecie miejsce zajął Karl Geiger, który oddał skoki o długości 136.5 oraz 137 metrów. Strata punktowa do Semenica wynosiła tylko 0.1 punktu. Na czwartym miejscu uplasował się Taku Takeuchi, który zajmował po pierwszej serii trzecie miejsce. Niestety w serii finałowej nie udało mu się skoczyć równie dobrze i spadł na pozycje czwartą. Tak samo stało się z naszym reprezentantem, Stefanem Hulą. Podczas pierwszej serii zajmował czwarte miejsce, lecz lot na długość 129.5 metra w serii finałowej nie był wystarczający i nasz reprezentant spadł na pozycje jedenastą. W serii finałowej znalazł się jeszcze Jakub Wolny, zajął on 26 miejsce.