LGP w Czajkowskim: Wygrana Kennetha Gangnesa

Reprezentant Norwegii – Kenneth Gangnes wygrał pierwszy z dwóch konkursów zaplanowanych w rosyjskiej miejscowości Czajkowski. Na drugim miejscu uplasował się Robert Kranjec, a trzeci był Joachim Hauer. Miejsca na podium po pierwszej serii nie zdołał utrzymać Kamil Stoch.

Kenneth Gangnes po skokach na 103,5 metra i 99,5 metra był najlepszym skoczkiem narciarskim w dzisiejszych zawodach. Norweg wyprzedził drugiego Roberta Kranjca (102 metry; 99,5 metra; 250.5 pkt.) o 3.6 pkt.. Na najniższym stopniu podium w dzisiejszych zawodach stanie kolega z reprezentacji Gangnesa – Joachim Hauer (100,5 metra; 99 metrów; 249 pkt.).

Niestety, miejsca na podium po pierwszej serii nie zdołał utrzymać Kamil Stoch. Polak w swojej drugiej próbie popełnił błąd na progu i pomimo dobrych warunków nie osiągnął dobrej odlewgłości. Mistrz Olimpijski uzyskał 101 metrów w pierwszej serii i 99,5 metra (dużo punktów odjętych za wiatr), co dało mu miejsce siódme. Przed Stochem uplasował się Piotr Żyła, który oddał skoki na odległość 98 metrów i 102,5 metra (247.9 pkt.). Lidera naszej kadry wyprzedził o 0.1 pkt.. Na 18 miejscu sklasyfikowany został Jan Ziobro (96 metrów; 98 metrów; 235.2 pkt.). Klemens Murańka (94,5 metra; 98,5 metra; 233.3 awansował w drugiej serii o kilka pozycji i ostatecznie zajął 23 miejsce. Aleksander Zniszczoł (95,5 metra; 95 metrów; 223.3 pkt. był 28.