LGP w Czajkowskim: Joachim Hauer prowadzi, Jan Ziobro drugi

Jan ZiobroDobre wieści napływają do nas z Rosji. Joachim Hauer prowadzi w konkursie indywidualnym LGP w Czajkowskim przed Janem Ziobrą. Polak oddał najdłuższy skok w pierwszej serii konkursowej.

Jan Ziobro w Czajkowskim dobrze spisywał się na treningach. Dzisiaj w serii próbnej nie wystartował, ale nie przeszkodziło mu to w tym, aby oddać najdłuższy skok w pierwszej serii ocenianej. Polak wylądował na 130. metrze i z notą 118,5 punktu zajmuje drugie miejsce. Lepszy od niego jest tylko Joachim Hauer (119 pkt). Norweg lądował 3,5 metra bliżej od naszego skoczka, ale skakał w mniej korzystnych warunkach. Ziobro traci jednak do pierwszego miejsca zaledwie pół punktu. Trzecie miejsce zajmuje zwycięzca wczorajszego konkursu Kenneth Gangnes (128,5 m; 115,7 pkt).

Do drugiej serii awansowali jeszcze: 16. Klemens Murańka (121 m; 100,7 pkt), 22. Piotr Żyła (118 m; 96,5 pkt i 26. Kamil Stoch (116,5 m; 94,4 pkt). Sztuka ta nie powiodła się tym razem Aleksandrowi Zniszczołowi, który po skoku na odległość 112,5 m (88,6 pkt), zajął 33. lokatę. Przemysław Kantyka, który w serii próbnej oddał dobry skok, tym razem lądował dużej bliżej (110 m) i z notą 83,5 pkt., został sklasyfikowany na 38. miejscu. Za chwilę seria finałowa. Miejmy nadzieję, że Jan Ziobro utrzyma miejsce na podium.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.