LGP w Courchevel: Dawid Kubacki po trzecią wygraną? (Lista startowa)

To właśnie na dziś został zaplanowany kolejny konkurs indywidualny mężczyzn z cyklu Letniej Grand Prix. Jednak same zawody poprzedzą oficjalne treningi, a następnie kwalifikacje.

Tym razem karuzela Letniej Grand Prix zawitała do Francji, a dokładnie do Courchevel. To tutaj odbędzie się trzeci konkurs indywidualny mężczyzn w letnim sezonie. Punkt konstrukcyjny tej skoczni został wyznaczony na 125 metr, natomiast jej rozmiar wynosi 135 metrów. Aktualnym rekordzistą skoczni w Courchevel jest nasz reprezentant – Kamil Stoch, który w 2011 roku właśnie podczas zawodów LGP skoczył aż 137 metrów.

Do startu w kwalifikacjach jest zgłoszonych 65 skoczków narciarskich, którzy reprezentują 17 różnych nacji. Na belce startowej nie zabraknie również reprezentantów Polski. Trener Stefan Horngacher wybrał szóstkę zawodników na konkurs w Courchevel. Właśnie w takiej kolejności pojawią się oni na starcie: Kamil Stoch, Jakub Wolny, Piotr Żyła, Stefan Hula, Maciej Kot oraz Dawid Kubacki.

Głównym faworytem do wygrania dzisiejszego konkursu jest Dawid Kubacki, który przez dwa ostatnie konkursy nie ma sobie równych. Oprócz niego w dobrą formę pokazuje Maciej Kot czy Stephan Leyhe.

Program zawodów:

12 sierpnia – sobota

9:00 – oficjalny trening

11:00 – kwalifikacje

17:30 – seria próbna

18:30 – pierwsza seria konkursu

Pełna lista startowa 

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: