LGP: Treningi dla Prevca i Krafta. Dobre skoki Polaków

11:17, 02.10.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 11:35, 02.10.2016

peter-prevc

Za nami treningi przed kwalifikacjami do ostatniego konkursu z cyklu FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Klingenthal. Pierwszy trening wygrał Peter Prevc, a drugi Stefan Kraft. Polacy na skoczni Vogtland Arena prezentują się bardzo dobrze.

I trening

Zdobywca Kryształowej Kuli w minionym sezonie zimowym - Peter Prevc wygrał pierwszy trening w Klingenthal. Słoweniec poszybował na 136 metr i wyprzedził zwycięzce letniego cyklu skoków narciarskich - Macieja Kota. Polak może pochwalić się najdłuższym skokiem w pierwszej serii treningowej - 140 metrów. Dawid Kubacki również nie zwalnia tempa. Po skoku na 134 metry zajął trzecie miejsce.

Tuż za czołową trójką zawodników uplasował się Tomas Vancura, który oddał skok na odległość 137 metrów. Piąty był Daniel Andre Tande (135,5 metra). Andreas Wellinger (137,5 metra) zajął pozycje szóstą.

Z dobrej strony zaprezentowali się Polacy. Miejsca 15 i 16 zajęli odpowiednio Kamil Stoch (127,5 metra) i Stefan Hula (131 metrów). Piotr Żyła w swojej próbie uzyskał 125,5 metra, co dało mu 32 lokatę. Klemens Murańka (123 metry) został sklasyfikowany na 41 miejscu. Najgorzej z naszych reprezentantów zaprezentował się Jakub Wolny, który po skoku na 120 metrów, zajął odległe 52 miejsce.

Pierwszy trening został rozegrany z 22 platformy startowej.

II trening

Ze zwycięstwa w drugim treningu mógł się cieszyć Stefan Kraft, który wylądował na 137 metrze. Po raz najdłuższy skok serii zaliczył Maciej Kot. Zakopiańczyk tym razem poszybował na 141,5 metra, co przy sprzyjającym wietrze dało mu miejsce drugie. Trzecie miejsce zajął Jurij Tepes (139 metrów).

W drugiej serii treningowej z bardzo dobrej strony zaprezentował się Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski z Sochi oddał skok na odległość 136 metrów i został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Andreas Wellinger (136,5 metra ) był piąty, a na szóstym miejscu uplasował się Johann Andre Forfang (139 metrów).

W pierwszej dziesiątce zawodników drugiego treningu znalazł się również Dawid Kubacki, który po skoku na 133 metry był dziewiąty. Piotr Żyła (125,5 metra) zajął 36 pozycje. Stefan Hula (118 metrów) i Jakub Wolny (126 metrów) byli odpowiednio na miejscach 42 i 45. Tym razem najgorzej zaprezentował się Klemens Murańka, który uzyskał tylko 122 metry i uplasował się na 51 pozycji.