LGP: Maciej Kot zwycięża w Wiśle, Ziobro i Stoch w dziesiątce

15:56, 23.07.2016 Anna Felska Aktualizacja: 19:55, 23.07.2016

Maciej Kot belka 001

Za nami konkurs indywidualny Letniej Grand Prix rozgrywany na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Po raz drugi w tym sezonie zwycięstwo odniósł nasz reprezentant - Maciej Kot.

Lider Letniej Grand Prix Maciej Kot w obu seriach wykorzystał sprzyjające warunki i poszybował na 133,5 m oraz 127 m, co pozwoliło mu odnieść drugie w tym sezonie zwycięstwo. Polak nad drugim Norwegiem Andersem Fannemelem (131 i 126,5 m) miał 4,6 pkt przewagi. Trzecie miejsce zajął Andreas Wellinger (126 i 125 m). Tuż za podium uplasowało się dwóch Słoweńców - Robert Kranjec (125 i 130,5 m) i Peter Prevc (123 i 125,5 m).

W czołowej dziesiątce uplasowało się jeszcze dwóch Polaków. Na 7. miejscu po skokach na 124 i 126,5 m uplasował się Jan Ziobro. Na 10. miejsce spadł Kamil Stoch (123 i 121,5 m). W drugiej serii wystąpili również Jakub Wolny (118 i 123,5 m) oraz Andrzej Stękała (119,5 m i 122 m), którzy zajęli odpowiednio 20 i 21. lokatę. Do serii finałowej nie awansowali: Klemens Murańka (113 m i 35. miejsce), Stefan Hula (113,5 i 42. miejsce), Piotr Żyła (112 m i 43. miejsce), Dawid Kubacki (107,5 i 45. miejsce) i Bartłomiej Kłusek (98 m i 49. miejsce).

Po konkursach w Wiśle liderem klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix pozostaje Maciej Kot, który dzięki dwóm zwycięstwom na swoim koncie ma 200 pkt. Drugie miejsce również utrzymał Kamil Stoch (106 pkt) a trzeci jest Stefan Kraft, który do Stocha traci tylko 6 pkt. W Pucharze Narodów na czele również reprezentacja Polski z dorobkiem 561 pkt.

Klasyfikacja generalna LGP

Puchar Narodów

Kolejne zawody z cyklu Letniej Grand Prix już za tydzień w niemieckim Hinterzarten.