LGP: Kot wygrywa w Einsiedeln, Stoch drugi

19:42, 06.08.2016 Anna Felska Aktualizacja: 19:49, 06.08.2016

maciej-kot

Właśnie zakończył się konkurs Letniej Grand Prix w Einsiedeln, w którym świetnie zaprezentowali się Polacy. Po raz trzeci w tym sezonie triumfował nasz reprezentant Maciej Kot.

Kot prowadził już po pierwszej serii, w której uzyskał 115 m. W drugiej serii poszybował na 118 m. Drugie miejsce zajął kolejny z Polaków Kamil Stoch, który w swoich skokach uzyskał 112,5 m oraz 117,5 m i stracił do Kota 4 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Austriak Michael Hayboeck (113 i 116,5 m).

Bardzo dobrze spisali się również pozostali Polacy. W czołowej szóstce na  5. miejscu po skokach na 113 i 114 m uplasował się Dawid Kubacki a o oczko niżej Klemens Murańka (111 i 112 m). Z lepszej strony pokazał się również Piotr Żyła, który w swoich próbach uzyskał 109 i  107,5 m, co wystarczyło na 17. miejsce. Jakub Wolny po skokach na 107 i 106 m, ostatecznie zajął 29. pozycję.

W klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix na prowadzeniu umocnił się Maciej Kot (308 pkt), który triumfował w trzech z czterech dotychczasowych konkursów indywidualnych. Na drugie miejsce awansował nasz mistrz olimpijski Kamil Stoch (215 pkt). Trzecie miejsce zajmuje Stefan Kraft (209 pkt) zajmuje. W Pucharze Narodów na czele również reprezentacja Polski z dorobkiem 999 pkt.